Tradycyjne “podróże do wód” na miarę XXI wieku


Karlowe_01


Słynne czeskie kurorty oparte na naturalnych wodach termalnych przyciągały kuracjuszy już w XVIII wieku. Teplice, Karlowe Wary czy Franciszkowe Łaźnie gościły Chopina, Beethovena, cara Rosji Piotra I i inne wielkie osobistości.

Tradycja poszukiwania zdrowia i inspiracji w tych niezwykłych miejscach sięga daleko w przeszłość. Do dzisiejszego dnia czerpią z niej nowoczesne uzdrowiska, które oferują wysokiej jakości wypoczynek i zabiegi połączone ze sportem czy z popularnymi obecnie usługami spa i wellness.

 Zadziwiająca moc natury

Natura nie tylko leczy, ale także przejmuje podziwem. Niewiele miejsc na Ziemi może potwierdzić tę prawdę tak dobitnie, jak czeskie skalne miasto. Wioskę Adršpach tuż przy polskiej granicy łatwo byłoby przeoczyć, ale nie pozwala na to zachwycający krajobraz. Strome ściany i strzeliste skały o fantastycznych kształtach (czy uda się odnaleźć Dzban albo Żółwia?) wznoszą się wysoko ponad naszymi głowami.

 Następny wyjazd: kierunek Czechy?

Czechy warto wziąć pod uwagę także z bardzo prozaicznego powodu – znajomość języka obcego nie jest konieczna. Za wyjątkiem kilku słów, które mogą czasami wywołać efekt komiczny (czy wiedzieli Państwo, że květen to wcale nie kwiecień, tylko maj?), porozumienie się z Czechami w języku polskim nie stanowi problemu.

Może uda się podczas kolejnej podróży, przy pysznym piwie i knedlikach, poznać fascynujący kraj naszych południowych sąsiadów. Niezapomniane przeżycia i wrażenia czekają tuż za progiem.

Karlowe WARY:
http://familytour.pl/czechy-zdrowy-relaks-karlowe-wary-gorace-zrodla-kompleksowy-zdrowy-wypoczynek.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s